14 Ağustos 2018 , Salı

“Boydak Holding TMSF’ye devredilen en parlak şirket”

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Güzeldülger, Boydak Holding’in TMSF’ye devredilen en parlak şirket olduğunu belirterek, isim değişikliğinin gündemlerinde olmadığını söyledi.
18 Ağustos’ta kayyum ataması kararı verilen, daha sonra TMSF’ye devredilen ve 26 Eylül 2016 tarihinde yeni yönetim oluşturulan Boydak Holding’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Güzeldülgerile yeni CEO Ertunç Laçinel, basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Güzeldülger, “Sizlerin de yakından takip ettiği gibi 18/08/2016 tarihli Kayseri Sulh Ceza Mahkemesi kararıyla kayyum ataması kararı verilmiş olan holdinge 01 Eylül 2016 tarihinde OHAL nedeniyle yayınlanan 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 19’uncu maddesi gereğince görev yapan Kayyum yetkileri TMSF’ye geçmiş ve TMSF tarafından 26 Eylül 2016 tarihi itibariyle yeni yönetim oluşturulmuştur. Bu bağlamda Boydak Holding yönetim kurulu başkanı olarak ben görev yapacağım. Diğer yönetim kurulu üyeleri ise Serkan Ertürk, Taner Yalçın ve Yılmaz Güney ile ilk kayyum atamasında yer alan Ramazan Aslan ve Ramazan Erikli olmuştur” dedi.
Güzeldülger, şirketin mevcut durumuna dair şunları söyledi:
“Holding mevcut durumu itibariyle 7 farklı sektörde 34 şirketiyle faaliyetlerine devam etmektedir. Her bir kurum kendi sektöründe lider pozisyonda olup, 6 şirketimiz ise İSO 500’de yer almaktadır. Yaklaşık direkt olarak 12 bin çalışana istihdam oluşturan grup direkt olarak 35 bin kişiye istihdam oluşturmaktadır. Holdingin toplam cirosunun yaklaşık yüzde 70-75’i mobilya faaliyetlerinden sağlanmaktadır. Şu anda Avrupa mobilya sektörü verileri incelendiğinde de Avrupa’nın en büyük entegre mobilya tesislerine sahip bir kurumdur. Bu bağlamda bizim önceliğimiz kamuya mal olmuş bu değerleri korumak ve daha da geliştirmek olacaktır. Bunun için geldiğimiz günden beri her türlü aksiyonları aldık ve almaya da devam edeceğiz”.
Yaşanan sürece rağmen, yıl sonunda saptanan hedeflere ufak sapmalarla ulaşabileceklerini kaydeden Güzeldülger, “Markaların algısı oldukça güçlü ve bütün markalarımız tüketiciler tarafından sevilmekte ve sahip çıkılmaktadır. Nitekim Türkiye itibar atölyesi tarafından yapılan çalışma sonucunda 2016 yılı Türkiye’nin en itibarlı mobilya markası bünyemizde 59 yıllık köklü geçmişi olan İstikbal markası olmuştur. Bu sonuçlar elimizdeki mali veriler bize grubun süreçten zarar görmediğini ve gelecek dönemde de faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğini göstermektedir. Bizim temel gayemiz Boydak Holding ve bağlı şirketlerin faaliyetlerinin eskiden olduğu gibi bütün iş ortakları ve paydaşları ile birlikte herhangi bir kesintiye uğramadan devam ettirmek olacaktır. Tüm şirket çalışanları her zamanki gibi görevlerinin başında olacaktır. Son günlerde Holding ile ilgili basında yer alan haberler tam anlamıyla gerçeği yansıtmamaktadır. Bahsettiğim gibi önceliğimiz grubun sürdürülebilir yapısını daha da güçlendirmek bölge ve en önemlisi ülke ekonomisine değer oluşturmak olacaktır. Biz işlerimizin aksamaması için işlerimize odaklanmak ve yönetimi güçlendirmek için yeni CEO ataması gerçekleştirdik. Grubun faaliyet alanlarını göz önüne alarak geçmişte başarılı projelere imza atan genç, dinamik bir arkadaşımızı Sayın Ertunç Laçinel’i Holding’in CEO’su yaptık. Ben bu büyük kurumun faaliyetlerinin devamı için oluşturulan yeni yönetimin gruba, çalışanlara, tedarikçilere ve iş ortaklarına hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Boydak Holding’in TMSF’ye devredilen en parlak şirket olduğunun altını çizen Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Güzeldülger, “Gündemimizde isim değişikliği, satış veya tasfiye yok. Bunu TMSF belirler” diye konuştu.
Boydak Holding’in yeni CEO’su Ertunç Laçinel ise “Yeni yönetimin Boydak Holding ve grup şirketlerinin mevcut faaliyetlerinin artırılması ve sürdürülebilir yapının devam etmesi yönündeki anlayışı çerçevesinde 06 Ekim 2016 tarihi ile Boydak Holding CEO’su olarak atanmış bulunmaktayım. Birkaç gündür Kayseri’de bulunuyorum ve burada bulunduğum süre zarfında ana hatlarıyla Holding’in genel yapısını inceledim. 18 Ağustos itibariyle kamu otoritesi tarafından görevlendirilen yönetimin bu güne kadar ortaya koyduğu yönetim anlayışı ile genel kayyum algısı dışına çıkarak faaliyetlerin aksamaması için her türlü fedakarlığı göstermiş, üstün bir performans ile mevcut geçiş dönemi içindeki süreci çözüm odaklı yaklaşımlarıyla çalışanlara, bayilere, iş ortaklarına, tedarikçilere ve tüm paydaşlara güven telkin eden ve rahatlatıcı çözümler ortaya koymuştur. Bu kısa sürede bu denli önemli çalışmaları görmekten büyük memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek isterim. Bu bağlamda kayyum heyetine sizlerin huzurunda teşekkür etmek isterim. Bundan sonraki süreçte de kayyum heyeti ile iş birliği içinde Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirileceğine inancım tamdır” diye konuştu.
Laçinel, “2000 yılından bu yana özellikle Türk mobilya sektörünün lider markalarını bünyesinde bulunduran Boydak Holding bu gün global bir oyuncu olma vizyonuyla faaliyetlerine yön verecektir. Yeni vizyonumuzla faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki gücümüzü daha da artıracağımız bu dönemde Türkiye pazarı ve tüketici beklentileri konusunda uzman hem de uluslar arası alanda engin bir iş tecrübesine sahip bu köklü kuruluşun yeni yönetim anlayışı ile hedeflerine ulaşarak ülkemizin ekonomik gelişimine ve 2023 vizyonuna destek vereceğiz. Bu alanda rolümüzü artırarak daha etkin olmaya çalışacağız. Temel amacımız çalışanların emeğiyle bu günlere gelmiş bu büyük yapıların zarar görmeden küresel oyuncu olabilmeleri amacıyla yeni yönetim anlayışı çerçevesinde faaliyetler artarak devam edecektir” diyerek şunları söyledi:
“Çalışanlarımızın özlük haklarında hiçbir değişme olmayacak olup mevcut yatırımlarımızı devam ettirerek istirhamı artırmak için de çalışmalar yapacağız. Önceliğimiz mevcut durumun korunması, yeni stratejilerimiz ile istihdam, verimlilik ve ciroların artırılarak bölge ve ülke ekonomisi için yeni değerler oluşturmaktır. Bu hedefi gerçekleştirmek için kurumda zengin bir beşeri sermaye olduğunu gördüm. Sadece kurum içerisinde değil, iş ortaklarımızın da hedeflerimize ulaşma noktasında bizlere her türlü desteği vereceklerinden hiç şüphe duymuyorum. Yeni yönetim anlayışı çerçevesinde el birliği ile belirlenen hedeflere ulaşılacağından ve kamuya mal olmuş bu yapıların ilerleyen dönemlerde ekonomik anlamda daha çok isminden söz ettireceğini sizlerle paylaşmak isterim. Benim şahsen hedeflerim arasında refah ön plandadır. Refah kelimesinden kastım huzur ve zenginliktir. Önce kurumun refahı sonra çalışanların ve tüm paydaşlarımızın refah ve zenginliğine önem veriyorum., Bu büyük yapıların devamı ve daha da büyütülmesi için emek veren her kesim zenginleşmelidir. Çalışanların refahı önemlidir. Çalışanların refahı olmadan verimlilik ve en önemlisi sürdürülebilirlik olmaz. Buradan hareketle bu yapılarda emek sarf edenlerin refahı temel önceliğimiz olacaktır. Yıllardır Kayseri ekonomisinde tedarikçileriyle ve iş ortaklarıyla önemli bir iş oluşturmuş Boydak Holding’in bundan sonraki süreçte de yerel dinamikleri harekete geçirerek bu iş birliklerinin şehrimize değer oluşturacak bölge ekonomisinin daha da emin adımlar ile büyümesine katkı sağlayacak kararlılıkta olduğunu bilmenizi isterim. Boydak Holding bünyesinde oluşturulan bu yeni yapılanmanın gruba, çalışanlara, iş ortaklarına tüm paydaşlara, Kayserimize ve ülkemize hayırlı olması temennisiyle hepinize saygılar sunarım. Öncelikle bu atamanın başta çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”
Boydak Holding CEO’su Ertunç Laçinel, “Tedariğini doğru ve düzgün bir şekilde yapanlarla çalışmalara devam edeceğiz. Biz ticaret yapacağız amacımız markayı yükseltmek” ifadesinde bulundu. Konuşmaların ardından Başkan Güzeldülger ile CEO Laçinel basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CEO ERTUNÇ LAÇİNER, "TEDARİĞİNİ DÜZGÜN YAPANLARLA ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ" DEDİ. (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)
CEO ERTUNÇ LAÇİNER, “TEDARİĞİNİ DÜZGÜN YAPANLARLA ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ. 
YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULLAH GÜZELGÜDER, "BOYDAK HOLDİNG TMSF'YE DEVREDİLEN EN PARLAK ŞİRKET" DEDİ. (TURAN BULUT/KAYSERİ-İHA)
YÖNETİM KURULU BAŞKANI ABDULLAH GÜZELGÜDER, “BOYDAK HOLDİNG TMSF’YE DEVREDİLEN EN PARLAK ŞİRKET” DEDİ. 

İlginizi Çekebilir

Kayserispor lige 3 puanla başladı

Kayserispor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “İyi bir başlangıç oldu” dedi. Spor Toto Süper Lig’in 1. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.