Home / GENEL / EL DOKUMASI HALILARA RAĞBET AZALDI

EL DOKUMASI HALILARA RAĞBET AZALDI

El dokuması halıya eskisi kadar rağbet kalmadı. 50 Yıllık halıcı Ömer Amca, eskiden halıların daha sağlam olduğunu ifade etti.

El dokuması halılara eskisi kadar rağbet kalmadı. 50 Yıllık halıcı Ömer Amca, eskiden halıların daha sağlam olduğunu ve insanların el dokuması halılara çok fazla ilgi duyduklarını ifade etti. Ömer Amca: “Ben yıllardır halıcılık işiyle uğraşıyorum. Neredeyse 50 yıl bitmek üzere. İnsanlar, zaman geçtikçe fabrikasyon halılara yöneldi. Oysa ki daha sağlam ve daha sağlıklı olanı el ile dokunan halı. Şimdilerde eski halılara antika olarak bakıyorlar. Bizim çöpe attığımız halıların kenarına ovarlok yapıp antika halı gibi satmaya çalışanlar da var “ dedi.

Eski eşyaların daha güzel ve olması gerektiği gibi olduğunu vurgulayan Ömer Amca: “İnsanlar değer, kıymet bilirdi. Hemen çöpe atılmazdı. Tamir edilirdi. Halılar da el işçiliği vardı. Rağbet vardı. Artık insanlar çok fazla önem vermiyor. Fakat geçmiş geleneklerimiz bize böyle halılar kullanmanın daha doğru olduğunu söylerdi” ifadeleriyle sözlerine son verdi.

Hakkında Hunat TV

Sonraki

KAVGAYI AYIRMAK İSTERKEN CANINDAN OLDU

İstanbul Bağcılar’da bir kişi, tartıştığı eski sevgilisine ateş açtı. Açılan ateşte ikilinin yanında bulunan başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.