Home / Haberler / MATEMATİKTE DÜNYA 1.’Sİ KAYSERİ’DEN

MATEMATİKTE DÜNYA 1.’Sİ KAYSERİ’DEN

Kayseri’de yaşayan 2. Sınıf öğrencisi Nilüfer Şimşek dünya çapında online olarak yılda 6 kez düzenlenen Kanada merkezli “Caribou Matematik Yarışması”nda 35000 öğrenciyi geride bırakarak dünya birincisi oldu.

ODTÜ Geliştirme Vakfı Kayseri Okulları 2. sınıf öğrencisi Nilüfer Şimşek, “Kanada Brock Üniversitesi” tarafından dünya çapında online olarak yılda 6 kez düzenlenen, 32 ülke içinde yüzlerce okuldan yaklaşık 35000 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen, üst düzey Matematik becerilerinin İngilizce sorularla ölçüldüğü, “Caribou Matematik Yarışması”nda Dünya birincisi oldu.

Kanada merkezli düzenlenen organizasyon “Caribou Matematik” öğrencilerin severek Matematik yapmalarını ve problem çözmeye yönelik keyifli vakit geçirmelerini amaçlıyor. Dünya çapında online olarak düzenlenen Uluslararası “Caribou Matematik Yarışması” yılda 6 defa, 2, 3-4, 5-6, 7-8, 9-10, 11-12 kategorilerinde düzenlenirken, İngilizce, Fransızca ve Farsça dillerinde yürütülüyor. Türkiye’ de yarışmaya katılmak isteyen okullar ve öğrenciler yarışmaya bu dillerden uygun olanı seçerek katılıyorlar.

Yarışmada dünya birinciliği elde ederek başarısıyla adından söz ettiren 2. Sınıf öğrencisi Nilüfer Şimşek Kayseri’yi ve Türkiye’yi gururlandırdı.

HABER: SELMA KÖSEDAĞ

Hakkında Hunat TV

Sonraki

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE SAĞLIK TARAMASI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, hem toplu ulaşımı kullanan vatandaşların hem de çalışanların sağlığını düşünerek otobüs şoförlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.