Home / GENEL / VALİLİK AÇIKLAMASI KAYSERİ’DEKİ PROVOKASYONU ÖNLEDİ

VALİLİK AÇIKLAMASI KAYSERİ’DEKİ PROVOKASYONU ÖNLEDİ

Kayseri’de Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine 19 Mayıs Salı günü saat 19.19’da Kocasinan ilçesi Fevziçakmak Mahallesi Fuzuli balkonlarına çıkan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla  İstiklal marşımızı okumaya başladıkları sırada bir apartmanın balkonunda yabancı bir ülkeye ait bayrağın asılı olduğunu gördüler.

Duyarlı vatandaşlar “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda bizler balkonlarımızda Türk bayrağı sallandırıp, milli marşımızı okurken bu neyin nesi ?” diye polise başvurdular. Polisin yaptığı soruşturmada apartman dairesinde kalan İranlı bir mültecinin banyo sonrası İngiliz bayrağına çok benzeyen  ve aynı renkleri taşıyan plaj havlusunu kuruması için astıkları, anlaşıldı.

Vatandaşların tahrik olması üzerine balkondan asılı  plaj havlusu ,dairede kalan 2 kişi tarafından indirildi. Bilinçsizce yapıldığı sanılan  krizde mahalle sakinleri galeyana gelmeden, olası bir provokasyona neden olmadan Valilik açıklaması ve Kayseri Emniyet Müdürlüğü’nün zamanında konuya hakim olmasıyla önlenmiş oldu. Bazı ulusal medya kuruluşlarının konuyu saptıran ve Kayseri’ye yönelik eleştirileri ise vatandaşların tepkisine yol açtı.

Hakkında Hunat TV

Sonraki

KAVGAYI AYIRMAK İSTERKEN CANINDAN OLDU

İstanbul Bağcılar’da bir kişi, tartıştığı eski sevgilisine ateş açtı. Açılan ateşte ikilinin yanında bulunan başka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.