Home / Haberler / YS TEK TURİZM SAHİBİ YALÇIN SALTIK, CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: “SESİMİZİ DUYUN, MAĞDURUZ”

YS TEK TURİZM SAHİBİ YALÇIN SALTIK, CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ: “SESİMİZİ DUYUN, MAĞDURUZ”

Korona virüsle mücadele kapsamında ülkemiz adımlar atıyor. Fakat bu durum en çok esnafları etkilemiş durumda. 14 Yıldır sektörde hizmet verdiğini ifade eden YS Tek Turizm İşletme Sahibi Yalçın Saltık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Saltık, mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsün ülkemizde de görülmesinin ardından devlet yetkilileri bir takım kararlar aldı. Vatandaşları evden çıkmamaları konusunda uyaran yetkililer, ulaşım sektöründe de önemli kararlar aldı. Firmalar artık tekli yolcu sistemine geçti ve bir otobüs yarı kapasitesinden fazla yolcu taşıyamamaya başladı. Okulların tatil olmasıyla birlikte servis firmaları anahtar çeviremez hale geldi. Kayseri’de faaliyet gösteren YS Tek Turizm Sahibi Yalçın Saltık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Virüs sebebiyle ciddi zararlar gördüklerini ifade eden Saltık: “Öncelikle bu koronavirüs salgınını en az vaka ile atlamamızı temenni ediyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sağlık Bakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, İç İşleri Bakanımıza ve diğer tüm bakan ve milletvekillerimize bütün sağlık çalışanlarımıza verdikleri mücadele için teşekkür ediyorum. Bizler YS Tek Turizm ailesi olarak, devlet büyüklerimizin Evde Kal çağrısına uyuyoruz, uymakta zorundayız” dedi.

Okullara verilen aranın uzamasıyla birlikte çok daha fazla zarar gördüklerini ve devletin verdiği kredi şartlarının ortadan kaldırılması gerektiğini dile getiren Saltık: “Biz Servisçi esnafı olarak çok mağduruz. Mağduriyetimizi en aza indirmek içinde kendince önlemlerimizi aldık. Bize Esnaf Kefaletten verilecek 25 Bin Liralık kredi ile tüm esnafımız sevinmiş oldu. Ancak biz bankaya gittiğimiz zaman karşımıza farklı bir durum çıkıyor. 5 yıl hiç kredi çekmemiş olacaksın, bağkur borcun olmayacak, vergi borcun olmayacak, bu şekilde 25 Bin liranın verileceği söylendi. Ben buradan şunu sormak istiyorum ? Hangi esnafın vergi borcu yok ? Hangi esnaf kredi çekmiyor ? Bu mümkün değil.  Burada bize bir destek kampanyası düzenlendi ama bu destek değil maalesef köstek oldu. Bize mağduriyetimizi gidermek için para verilmiyor. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Bu destekten faydalanmamız için koşulların ortadan kalkması gerekiyor. Aksi taktirde kimse o destekten faydalanamaz” diye konuştu.

 

 

 

Hakkında Hunat TV

Sonraki

TRAKTÖRLERLE, EVDE KAL TÜRKİYE MESAJI VERDİLER

Erzurum’da bir grup çiftçi 900 dönümlük araziye ‘’ Evde kal Türkiye’’ yazarak çağrıda bulundu. Erzurum’un …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.