Home / GENEL / ERSOY’DAN GAZİLERE ERKEN EMEKLİLİK TEBRİĞİ

ERSOY’DAN GAZİLERE ERKEN EMEKLİLİK TEBRİĞİ

Mecliste kabul edilen “torba yasa” içinde sunulan gazilere yönelik düzenlemelerde kabul yer aldı.

Yasanın kabul edilmesi ile birlikte 10 bin vazife ve harp malulü gazinin mağduriyetleri giderilmiş oldu. Yeni düzenlemeyle tüm vazife ve harp malülü gazilerimize ‘erken emeklilik’ hakkı tanınmış oldu. Bu haberi kamuoyu ile paylaşan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, parti olarak üzerlerine düşeni yaptıklarını belirterek, “Gazilerimize emeklilik hakkı hayırlı olsun” dedi.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda yapılan görüşmelerde Gazilerimizin haklarının verilmesine dikkat çeken Ersoy, ” Normal bir vatandaş emekli olabiliyorken eğer biz gazilerimizi emekli edemiyorsak bu da bize yakışmaz” diyerek görüşlerini dile getirmişti.

Ersoy komisyonda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer vermişti:

“Başkanım, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bizim bu konuya bakışımız zaten belli, hassasiyetlerimiz belli ama gördüğüm kadarıyla tüm partilerin de hassasiyetleri belli. Durum böyleyken şimdi önergeleri işleme alıp sanki Milliyetçi Hareket Partisi veya Adalet ve Kalkınma Partisi hayır diyor gibi bir pozisyona düşmekten ziyade burada konuşulsun, Sayın Tatlıoğlu’nun söylediği gibi bu madde sona alınsın, ona göre hep birlikte karar verelim. Çünkü Sayın Aydemir de biraz önce çok bariz bir örnek verdi, normal bir vatandaş emekli olabiliyorken eğer biz gazilerimizi emekli edemiyorsak bu da bize yakışmaz. Hep birlikte buna karar verelim. Sayın Çelebi’nin 3 tane teklif noktası var, kendisi de zaten kurumun içerisinden geliyor; çok zor değil, burada 3 noktada hep beraber karar alınırsa hep beraber geçirmiş oluruz diye düşünüyorum.”

 

Hakkında Hunat TV

Sonraki

DOKTOR BAŞKANDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA KUTLAMA!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında önemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.