14 Ağustos 2018 , Salı

İBRAHİM TENNURİ HAZRETLERİ ANILDI, HİSARCIK FATİH PARKI “PİLAV ŞENLİĞİ”

Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen İbrahim Tennuri Hazretlerini Anma Etkinliğinin beşincisi Merkez Camisindeki Mevlit ile başlayıp,Hisarcık Fatih Parkı’nda gerçekleştirilen Pilav şenliği ile devam edildi.
Anma Etkinliğe Enerji ve Tabii Kaynaklar BakanıTaner Yıldız, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Ak Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu, Melikgazi Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri ile muhtarlar ve çok sayıda semt halkı iştirak etti.
Belediye olarak sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklere her zaman destek oldukların ve şehrin manevi mimarları ile ilgili etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “bugün Hisarcık Merkez Camisinde Allah dostu olan İbrahim Tennuri Hazretlerine mevlit okuttuk. Daha sonra onun düşünce yaşayış ile Anadolu toplumuna kazandırdığı maneviyatına istinaden Etli pilav şenliği düzenledik. Bu şahsiyetleri daha iyi anlatarak, vatandaşlarımızın tanımasını ve anlamasını sağlayacağız. Her zaman olduğu gibi burada da bizleri yalnız bırakmayan hemşerilerimize teşekkür ediyorum “dedi.
Anma törenine katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’da burada yaptığı konuşmada şunları söyledi;
“Öncelikle bu organizasyonu gerçekleştirilen, bizi Hisarcıklı hemşerilerim ile buluşturan Melikgazi Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah dostlarını, Kayserimizin manevi mimarlarını bu tür güzel organizasyonlar ile anmak yad etmek bizler içinde ayrı bir mutluluk Kendisi her zaman olduğu gibi çalışkan, gayretli ve olumlu, yapıcı tutumları ile Kayserimize güç katmaktadır. Hisarcık Erciyes’in dünyaya açılan kapısıdır. Erciyes Master planı ile Hisarcık tarihi ve doğal dokusu turizm ile birleşecek ve hak ettiği değeri kazanacaktır.”dedi.
Konuşmaların ardından 2.500 kişilik etli bulgur pilavı ve ayran ile dondurma protokol tarafından vatandaşlara ikram edildi. İlginin yoğun olduğu dağıtımda, katılımcılar dağıtılan etli bulgur pilavını afiyetle yiyerek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.fft261_mf9590883

İlginizi Çekebilir

2 .ÜNİVERSİTE İÇİN SON GÜN 18 EYLÜL

AÖF Kayseri Bürosu Şube Müdürü Esma Durmaz, AÖF 2 Üniversite hakkında bilgiler verdi. 05 Eylül …

1 Yorum

  1. Güzel bir gündü Melikgazi ‘ de emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.