Home / Haberler / MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE DERDİNİZ NEDİR?

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK İLE DERDİNİZ NEDİR?

Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Muharrem Çolak, TOP Yayıncılığın“TC. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük” ders kitabında Selanik Hakkında verilen bilgilere ve aynı kitapta Türk ifadesinin yer almamasına tepki gösterdi.

“TC. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük” ders kitabında TOP Yayıncılık yeni bir skandala imza atmıştır. Atatürk’ün doğum yeri Selanik hakkında kentin demografik yapısının çok uluslu ve farklı inançların bir arada olduğu vurgulanmış, çeşitli etnik unsurlar sayılmış fakat TÜRK milleti belirtilmemiştir.  2. Murat zamanında fethedilerek 482 yıl Türk hâkimiyetinde kalmış, hâkim unsuru asırlarca Türk olan ve son Osmanlı Mebusan Meclisinde vatan toprağı sayılan Selanik şehrinde doğmuş, Türk devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK hakkında yapılan bilinçaltı uyanıklığını kabul edilemez buluyoruz. Şehit kanıyla alınmış Balkan topraklarındaki Türk varlığını inkâr eden ve Atatürk hakkında genç dimağları şüphe altında bırakma ihtimali bulunan bu anlayışı kınıyoruz.

         Bahsi geçen kitabın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından toplatılmasını bekliyoruz. Bakanlığın adına yakışan şekilde davranacağını düşünüyoruz.

         Hiçbir çarpıtma Selanik’in ve Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türklüğünü gölgeleyemez. Atatürk’ün Türk tarihindeki ve Türk milletinin gönlündeki yerini hiçkimse değiştiremez. Bu tür bilinçaltı çabalarıyla Türk çocuklarının atası hakkındaki fikirleri değiştirilemez. Bu yanlışın içinde olanlar Türk milletine hesap vermelidirler.

Kamuoyuna saygılarımızla…

Hakkında admin

Sonraki

Suriyelilere sahte kimlik belgesi düzenleyen şahıslara operasyon: 7 gözaltı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, kimlik belgesi …

Yorum

  1. Atatürk’ü idam etmek isteyen Mustafa Sabri’nin torunlarının sendikası bu konuda ne düşünüyor acaba? Çok merak ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.