Home / KAYSERİ / OSB ye 3. alternatif yol

OSB ye 3. alternatif yol

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Organize Sanayi Bölgesi 29. Cadde ile Sakarya Mahallesi Doğanyurt Caddesi Koyunbaba mevkiini birbirine bağlayan, 3 km uzunluğunda ve 25 metre genişliğindeki Sultan Abdülhamid Han Bulvarı’nın hizmete açıldığını söyledi.
Yol eğimini azaltmak için uzun bir süre kot farkı çalışması yapıldığını ve koruyucu set duvar örüldüğünü ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, 1366 üretim tesisi ve 50 bin çalışanı olan Organize Sanayi Bölgesi’ne 3. Alternatif yol olan Sultan Abdülhamid Han Bulvarı’nda güvenli, seri ve akışkan bir trafik sağlandığını kaydetti.
Sultan Abdülhamit Han Bulvarında önce alt yapının tamamlandığını, yol kot farkının giderildiğini ve çok az eğimli bir yol olarak üstyapısının da bitirildiğini, istinat duvarların tamamlandığını, orta refüj ve elektrik hatlarının döşendiğini belirten Başkan Büyükkılıç, “Şehrimizin en önemli ana arterlerinden birisini hizmete açtık. 60 iş makinesi ile ekiplerimiz gece gündüz demeden gayretli bir çalışma sergiledi. Melikgazi Belediyesi olarak amacımız özellikle alternatifli şehir içi yolları güvenli ve seri hale getirmektir. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ne Osman Kavuncu ile Fatih Sultan Mehmet Bulvarlarına ilaveten 3. bir yol olarak OSB 29. Cadde ile Sakarya Mahallesi Doğanyurt Caddesi Koyunbaba mevkiini birbirine bağlayan 3 km uzunluğunda ve 25 metre genişliğinde yeni bir yol açarak geleceğe yatırım yaptık. Sultan Abdülhamid Han Bulvarı yeni planlama ile Şehit Mehmet Tansel Caddesi’ne de bağlanacak. İstanbul iki kıtayı deniz altından birleştirdi Melikgazi de şehrin ekonomisine yön veren sanayi bölgesini şehir merkezine yeni bir yol açarak hem ekonomik hem de ekonomiye katkı sağladı. Şehrimize, ilçemize ve çok değerli, yüz akımız sanayicilerimize şimdiden hayırlı olsun.” dedi.

Hakkında admin

Sonraki

Cumhur İttifakı’nın adayları tanıtıldı…

Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimlerdeki belediye başkan adayları düzenlenen tören ile tanıtıldı. Kadir Has …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.