Home / Haberler / SAĞANAK YAĞIŞ KAYSERİ’DE HAYATI FELÇ ETTİ

SAĞANAK YAĞIŞ KAYSERİ’DE HAYATI FELÇ ETTİ

Kayseri’de aniden bastıran sağanak yağış ile beraber bir binanın çatısında yıldırım düşmesi sonucu yangın çıkarken, 60 yaşındaki bir kadın ise, evini basması sonucu mahsur kaldığı yerden kurtarılarak tedavi altına alındı.

KAYSERİ'DE ANİDEN BASTIRAN SAĞANAK YAĞIŞ İLE BERABER BİR BİNANIN ÇATISINDA YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU YANGIN ÇIKARKEN, 60 YAŞINDAKİ BİR KADIN İSE, EVİNİ BASMASI SONUCU MAHSUR KALDIĞI YERDEN KURTARILARAK TEDAVİ ALTINA ALINDI. (ALİ GÖÇ/KAYSERİ-İHA)
KAYSERİ’DE ANİDEN BASTIRAN SAĞANAK YAĞIŞ İLE BERABER BİR BİNANIN ÇATISINDA YILDIRIM DÜŞMESİ SONUCU YANGIN ÇIKARKEN, 60 YAŞINDAKİ BİR KADIN İSE, EVİNİ BASMASI SONUCU MAHSUR KALDIĞI YERDEN KURTARILARAK TEDAVİ ALTINA ALINDI. 

Edinilen bilgiye göre, Osman Kavuncu Mahallesi Ersu Sokak’ta bulunan İhlas apartmanının çatısına yıldırım düştü. Yıldırımın düşmesiyle beraber çatıda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Bina sakinleri büyük şok yaşarken, can kaybı olmadı.
Öte yandan, aniden bastıran sağanak yağışla beraber Danışment Gazi Mahallesi’nde ise evleri su bastı. İtfaiye ve AFAD ekipleri evlerden su tahliyesi yaparken, Teğmen Sokak üzerinde bulunan 2 katlı evinde kızı ile beraber yaşayan B.U.’yu (60) evinin içerisinden itfaiye ekipleri çıkardı. Ambulansla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırılan B.U., tedavi altına alındı.
Sağanak yağışlarda her zaman bu sıkıntıyı çektiklerini söyleyen mahalle sakini Adem Özcan, “Ne zaman yağmur böyle hızlı yağsa, sokakta evlerin hemen hemen hepsinde bu sıkıntı oluyor. Sokağın başladığı yola rögar koyduramadık. Burası çukurun içerisinde kaldı ve suyun gidebileceği bir yer yok. Yan tarafımızdaki evde biraz önce 60 yaşındaki teyzeyi zor kurtardık. Her yağmur yağdığında bu sıkıntıyı çekiyoruz. Biz buna bir çözüm istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.